1. Home
  2. /
  3. Realizace
  4. /
  5. Motor autobusu jako stůl...

Motor autobusu jako stůl a tramvajové koleje na dveřích

Motor jako stůl a koleje na dveřích

Koncem loňského roku jsme měli možnost pracovat na krásné realizaci v Ostravě. Uhodnete podle nadpisu, kdo byl zadavatelem projektu?

Nebudeme vás dlouho napínat. Realizace byla pro Dopravní podnik v Ostravě a dá se rozdělit na 2 části.

1. část – kanceláře

V první části jsme vybavovali kanceláře zaměstnanců a generálního ředitele DPO. Řeknete si, že na tom přece není nic těžkého. Když jsme ale viděli, že se celkem jedná o 110 kanceláří, 500 ks sedacího nábytku a více než 300 různých typů stolů, přiznáme se, trochu v nás hrklo.

Jeden výtah pro všechny

Vše jsme navíc museli naplánovat velmi přesně, aby se dodržel harmonogram stěhování. Bylo nezbytné zachovat běh dokončovacích prací generálního dodavatele s montáží nábytku. To celé s ohledem na 1 výtah, o který jsme se dělili. Místy to bylo docela napínavé, ale náš montážní tým vše zvládl.

Konečně o tom motoru a kolejích

Z atypických prvků bychom rádi vypíchli zejména 2 v kanceláři generálního ředitele:

  • Konferenční stolek, ale ne jen tak obyčejný. Základ tohoto stolku totiž tvoří motor autobusu. Prosklená deska pak má pískové logo DPO.
  • Na první pohled vás taky zaujme stěna celá obložená v ořechovém dekoru. Stěna obsahuje i dvoje integrované dveře se stejným dekorem. Aby to nepůsobilo příliš mohutně, použili jsme na stěně a dveřích nerezové doplňky imitující koleje tramvají.

2. část – jízdenkárna

Druhou část projektu tvoří veřejná jízdenkárna, která je připravená na vaši návštěvu.

V místnosti vás na první pohled zaujme atypický kamenný pult.

Budiž světlo

Celé nosné jádro pultu bylo navrženo tak, aby se plochy, viditelné pro zákazníka, daly prosvětlit. Na prosvětlený obklad jsme použili materiál Krion Lux.

Prosvětlení zařizují RGBW pásky. Celkem 150 bm. Barevné sekce pultu se dají libovolně měnit na dálku. Horní plocha pultu je chráněná kompaktní deskou s probarevným jádrem. Je tedy vysoce odolná proti poškození a poškrábání při denním užívání.

 

Děkujeme DPO za příležitost vybavit jim nové bydlení.

Speciální díky patří taky našemu montážnímu týmu, který na místě trávil dlouhé směny včetně víkendů, svátků a občas i přes noc. Děkujeme!

Naši spokojení klienti

Další realizace