1. Home
 2. /
 3. Realizace
 4. /
 5. Horský apartmán v Hynčicích...

Horský apartmán z kontejnerů

Kontejnerový dům v jesenické přírodě

 Poznali byste na první pohled, že se díváte na lodní kontejnery? Že ne! Při spolupráci s Kolovnou vznikají kouzelné věci a ani penzion v Jeseníkách není výjimkou.

Co jsme vlastně tvořili

Zadáním bylo vytvořit místo, kam se budete rádi vracet. Kde se zrelaxujete po hektickém týdnu, projedete si na kole jesenické stezky a strávíte fajn čas s přáteli nebo rodinou.

Menší zádrhel, aneb 1 + 1 = 3 ?

Na začátku jsme to byli jen my a klient. Vyjasnili jsme si představu, navrhli řešení a rozběhli jsme výrobu. Ale! Klient v průběhu spolupráce přišel s návrhem zapojit architekty a rovnou nám ukázal jejich představu. Návrh nás patřičně oslovil, ale viděli jsme pár vykřičníků vzhledem k už rozběhnuté výrobě. Nicméně návrh architektů byl lákavý, tak jsme si řekli: „tak jo, pojďme do toho.“

Rovnou jsme si střihli premiéru

Ve všech koupelnách je aplikovaná betonová stěrka. Do doby realizace jsme se s ní zatím nesetkali. Naše zaměstnance jsme ale proškolili na její použití a teď jsme schopni ji aplikovat i do vašeho projektu.

Interiér kontejnerového domu:

 • Veškerý nábytek byl dělán na míru vzhledem k atypickým rozměrům
 • Použili jsme smrkovou biodesku pro lehce surovější vzhled

Exteriér kontejnerového domu:

 • Fasádu jsme dělali ze smrkových prken s různou intenzitou barvy
 • Kontejnery jsme z 95 % připravili u nás ve výrobě
 • Instalace na místě trvala 5 týdnů včetně teras a zelených střech
 • Při finálním posazení na betonové patky jsme museli zachovat přesnost na 5 mm
 • Celkem dům tvoří 7 kontejnerů, které od nás do Jeseníků vezly 3 kamiony

Perlička na závěr

Těsně před místem instalace na nás čekalo překvapení. Na místě byl malý most, přes který kamiony nemohly projet. Všechny části penzionu jsme museli přeložit na jiné auto, které nám kontejnery dostalo na finální místo. Co vám budeme, celkem jsme se u toho zapotili…

Teď zbývá jediné, zajet to otestovat. Anebo jeďte za nás a dejte vědět, jestli je všechno tak parádní, jak si myslíme. Rezervace můžete udělat přímo na stránkách Kolovny.

 

 

Samochvála smrdí, my víme, ale neodpustíme si jednu poslední poznámku na konec.

Měli jsme možnost rozpovídat se o téhle realizaci s Příběh značek. Je tam něco málo i o nás, tak kdybyste chtěli kouknout, se vší skromností přidáváme link sem.

 

Naši spokojení klienti

Další realizace